na planie, blog o produkcji filmowej
Na planie do filmu dla Galerii Kaskada – Zapal się pozytywną energią na Święta. Blog o produkcji filmowej

Ile produkcji filmowych obejrzałeś dziś w sieci?

Na tablecie, laptopie, telefonie…W tramwaju, autobusie, samochodzie, w biurze i przy śniadaniu, w toalecie. Słowem – wszędzie! Ludzie kochają ruchome obrazki. To ich kręci! 55 % ludzi ogląda filmiki codziennieYouTube ma 1.5 miliona zalogowanych użytkowników na miesiąc.
Każdy pragnie popłynąć na tej filmowej fali. Wydaje mi się że brakuje jednak miejsca w Internecie, które mówi o mechanizmach filmowych. Blog o produkcji filmowej ma pokazać dobre praktyki video marketingu.
Znakiem czasów jest statystyka, która mówi, że ponad połowa Polaków ogląda więcej materiałów wideo w Internecie niż w TV.
Rodzi się pytanie, jak wyprodukować dobry filmik?
Jak trafić do odpowiedniej grupy odbiorców?
Jak ją zaangażować?
Oddziaływać na nią?
Jak stworzyć z niej społeczność?
Na jakich treściach powinniśmy się skupić?
Jakie cechy będzie miał dobry film reklamowy?
Jak, w nie oczywisty sposób lokować produkty?
Jaki budżet przeznaczyć na produkcję filmową i kiedy możemy mówić o sukcesie czy porażce?

Emocje w filmie

W filmie wszystko opiera się o emocje i to, co zrobią widzowie po obejrzeniu naszego produkcji filmowej. Trzeba się zastanowić też jaki wizerunek filmowy firmy chcemy wykreować. Publikowanie filmów do Internetu to szerokie pojęcia. Warto się zastanowić, czy takie same treści wideo będziemy prezentować na Facebooku, YouTube, Instagramie i Twitterze. Odpowiedzi na te pytania, są często wnioskami wyciągniętymi z najstarszej metoda rozwiązywania problemów: metoda prób i błędów. Warto się jednak opierać na statystykach.

Blog o produkcji filmowej

Przerost formy nad treścią spotykany jest w każdej dziedzinie naszego życia. Czasem trudno jest znaleźć złoty środek. Często widzę filmy, które mają pomysł, a cierpią na brak budżetu. Równie często widzę filmy, których budżet był duży, lecz zabrakło pomysłu.
Paradoksalnie, oglądając film w sieci jesteśmy w stanie wybaczyć wiele niedociągnięć technicznych, o ile jego treść będzie dla nas angażująca. Wizytówką ich jest koncepcja.
Na sukces kampanii filmowej ma wpływ wiele czynników i ja na łamach bloga o produkcji filmowej będę starała się je przedstawiać, analizować i testować. Warto wiedzieć, czego szuka się w świecie filmików i jaka forma nas interesuje. Postaram się prezentować najnowsze trendy i badania. Chcę również przedstawiać ciekawe case study filmowe. Wszak, na końcu naszej produkcyjnej drogi jest przecież zadowolony klient i odbiorca naszego materiału wideo.